Ach, ten drapieżny pazur, który w ostatnich czasach coraz mocniej objawia się na rynku czytelniczym sprawia, że z jeszcze większą przyjemnością sięgamy po różnego rodzaju nowości. Wielu autorów coraz bardziej pozwala sobie na poruszanie “niegrzecznych” tematów, dzięki czemu książka wydaje się jeszcze bardziej interesująca i wciąga do swojego świata jak magnes. Jedną z takich książek w ostatnich czasach swoim czytelnikom zafundowała Ewelina Dobosz. Autorka zaprasza do “Nowej tożsamości”.

Nowe życie

Już teraz ta debiutancka powieść Dobosz zbiera same pozytywne opinie. Czy słusznie? Warto się o tym samemu przekonać. W tej książce mamy do czynienia z dwojgiem bohaterów. W pierwszej kolejności poznajemy Igora. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że przystojny człowiek sukcesu. Jednak kiedy przyjrzymy się głębiej dowiadujemy się, że żona go zdradziła. Co więcej, aktualnie jego żona leży martwa, a Igor będzie pierwszym, który zostanie posądzony o tą zbrodnię. Czy słusznie? Igor postanawia nie czekać na wyjaśnienie. Jak najszybciej załatwia sobie nowe papiery, dzięki którym wyjeżdża na stałe do Nowego Jorku, gdzie ma zamiar rozpocząć zupełnie nowe życie. Drugą bohaterka jest zamieszkała na stałe w Nowym Jorku Emily. Ta młoda i wzięta prawniczka cieszy się ze swojej pracy. Dodatkowo radość sprawia jej fakt, że ma romans z szefem, który wydaje się jest idealnym facetem dla niej. Jej świat szybko runie jednak jak domek z kart. Żona szefa dowiaduje się o ich romansie, przez co dziewczyna traci pracę. Swój smutek i żal do świata oraz do byłego kochanka postanawia utopić w dużej ilości whisky z colą.

Nowa znajomość

Po pijackim maratonie Emily budzi się na ławce w parku z wielkim kacem. Kiedy otwiera oczy spostrzega, że z góry obserwuje ją tajemniczy nieznajomy, który jest nieziemsko przystojny. To właśnie Igor. Tak właśnie rozpoczyna się znajomość tej dwójki ludzi, którzy okazuje się, że mieszkają w jednym apartamentowcu. Kobieta jest zafascynowana nowo poznanym mężczyznom. Igor również nie ukrywa, że Emily go pociąga. Jednak ich początkowa znajomość to tylko i wyłącznie bardzo udany i pikantny seks, który jest szczegółowo opisany w książce. Igor nie ma zamiaru jednak dopuszczać do głębszej znajomości z kobietą. Czy Emily dowie się jaką mroczną przeszłość za oceanem zostawił ten mężczyzna? Czy czytelnik będzie miał okazję do tego, aby dowiedzieć się kto tak naprawdę zamordował żonę Igora? “Nowa tożsamość” (https://www.taniaksiazka.pl/nowa-tozsamosc-ewelina-dobosz-p-1349805.html) zapewnia na pewno szereg wspaniałych i porywających chwil.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Natan